Tu zacznij

Odwiedza nas:

Ankieta

Jakiego paliwa używasz w domu?
 
Która firma jest najlepsza?
 
logo.jpg

Witamy na stronie o piecach gazowych
Filtrowanie wody w domu PDF Drukuj E-mail
Słowo woda używane jest we wszystkich zdarzeniach w życiu człowieka. Woda nas otacza i woda jest w nas. Skoro jest wszędzie to jej skład ma znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania. Wszystkie organizmy potrzebują wody, ludzie też. W organizmie dorosłego człowieka, około 70% masy ciała to woda. Już ten fakt, powinien skłaniać ludzi do zainteresowania się tym, co pijemy. Badania renomowanych instytucji dowodzą, że około 20% ludności świata nie ma dostępu do dobrej wody pitnej.

Problem ten będzie narastał. Uprzemysłowienie oraz rabunkowa eksploracja złóż głębinowych powodują, że już w naszym kraju ten problem dotyczy wielu osób. Na obrzeżach miasta, niejeden ze szczęśliwych posiadaczy domu, staje przed problemem dostępu do wody. Odwierty w wielu przypadkach są zbyt płytkie aby uznać, znalezioną tam wodę, jako zdatną do picia.
Zanieczyszczenia związkami takimi jak ołów, arszenik, mangan, kadm i inne, są powszechne w wielu regionach Polski.
Aby zadbać o zdrowie domowników, warto przemyśleć zainstalowanie w domu systemu filtrowania wody, pitnej i gospodarczej. Inwestując w prosty filtr montowany na wylewce baterii zlewozmywaka pozbywasz się w chloru, ołowiu, zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych.

Chcąc zabezpieczyć instalację wodną w całym domu warto zainstalować na doprowadzeniu wody mechaniczny filtr o dużej wydajności stosując w nim wkład z pianki polipropylenowej lub sznurka. Zabezpieczamy w ten sposób instalację przed mułem, szlamem, piaskiem do wielkości ziaren nawet 1 mikrometra a innym sposobem na zapewnienie zdrowej wody, może być instalacja małego systemu uzdatniania wody.
W ofercie montażowej są systemy wielostopniowe. Dobór właściwego najlepiej jest poprzedzić kontaktem telefonicznym. Można też we własnym zakresie przeprowadzić testy wody,
 
Ostatnio popularne stają się systemy odwróconej osmozy, pozwalają one na uzyskanie wody pitnej nawet z wody morskiej. Zasada działania polega na odseparowaniu cząsteczek wody od zanieczyszczeń. W wyniku działania mechanizmu odwróconej osmozy, uzyskuje się wodę prawie idealnie czystą (prawie destylat). Aby taka woda nadawała się do celów konsumpcyjnych, musi być powtórnie nasycona niezbędnymi dla ludzkiego organizmu minerałami. W urządzeniach osmotycznych zainstalowane są mineralizatory nasycające wodę: Ca, Mg, Na, K, CO, SO, Cl i F.
 
Filtr do wody - jaki wybrać PDF Drukuj E-mail
Czy trzeba wydawać pieniądze na badanie wody? Zawsze przed podjęciem decyzji o zakupie filtrów do domu lub firmy powinniśmy pomyśleć o  analizie wody. Badanie pozwoli na dobór technologii i bardziej efektywne czyszczenie wody. W zależności od zanieczyszczeń zastosować możemy filtry mechaniczne, odżelaziacze, odżelaziaczo-odmanganiacze, odmanganiacze, zmiękczacze, kolumny filtracyjne, system odwróconej osmozy i inne rozwiązania.
 
Złoża filtracyjne sprawdzą się dla różnych zanieczyszczeniach. Istnieje możliwość mieszania wybranych złóż. I na przykład złoża zmiękczające sprawdzać się mogą niekiedy jako odżelaziacze. Jeśli analiza wody w domu wskaże obecność w niej amoniaku lub podwyższone stężenie azotanów obowiązkowy będzie wybór innego układu technologicznego. Pamiętajmy także, iż złoża preferują różne odczyny pH. Zatem analiza i wiedza na temat wody i jej parametrów jest bardzo ważna jeśli chcemy, aby zakupione urządzenia działały bezawaryjnie i długookresowo.

Badanie wody w sanepidzie kosztuje przeważnie kilkaset zł. Są firmy, które przeprowadzą badania w cenie około 50 zł. Dzięki temu uzyskamy optymalne uzdatnianie wody. Jeśli potrzebujemy odbiór budynku w sanepidzie, taniej jest zrobić badanie wody w sanepidzie jedynie do odbioru.
 
Danfoss - nowy system PDF Drukuj E-mail
Przy budowie domu i centralnego ogrzewania problemem jest ilość okablowania, które trzeba zamontować. Można tego uniknąć stosując system bezprzewodowy. Nawet po zakończeniu prac wykończeniowych można taki system zamontować.

System Danfoss jest prawdopodobnie jedynym systemem dla każdego posiadacza domu jednorodzinnego. Daje możliwość kontroli temperatury na poziomie automatyki "domów inteligentnych". Idealnie sprawdza się w przypadku piecy gazowych.
Rozwiązanie bazuje na centrali z zaworami w rozdzielaczach, które zasilają poszczególne grzejniki lub pętle ogrzewania podłogowego. Centralka programowana jest i sterowana za pomocą bezprzewodowego pilota.

Ilość ciepłej wody dostarczanej do systemu C.O. jest uzależniona od panującej temperatury. Temperaturę mierzą czujniki bezprzewodowe, które drogą radiową przekazują informacje centrali sterującej.

Korzyści zastosowania systemu Danfoss:
  1. Minimalizacja kosztów przy zachowaniu komfortu dzięki możliwości ustawiania stref i czasu pracy. Zaprogramowanie stref temperatur zgodnie z rytmem życia domowników
  2. Szybsza reakcja czujników na zmiany temperatury.
  3. Możliwość wykorzystania darmowej energii promieni słonecznych wpadających przez okna.
  4. Bardziej stabilna temperatura - zdrowie i komfort rodziny.
  5. Wysoki komfort ogrzewania.
  6. Nie występuje ryzyko przesuszenia parkietów, co zdarza się w systemach podłogowych z punktowymi czujnikami temperatury.
  7. Brak okablowania dla termostatów w pomieszczeniach - łatwy i szybki montaż.
  8. Głowice termostatyczne przy grzejnikach, termostaty i zawory odcinające stają się niepotrzebne, więc nie ma sensu ich kupować.
  9. Gdy temperatura w pomieszczeniu wzrośnie, odcinane jest ogrzewanie tylko tego pomieszczenia, do którego dotarło ciepło z kominka.
 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 5 z 8