Tu zacznij arrow Ogólne informacje arrow Filtrowanie wody w domu

Odwiedza nas:

Ankieta

Jakiego paliwa używasz w domu?
 
Która firma jest najlepsza?
 
logo.jpg

Filtrowanie wody w domu PDF Drukuj E-mail
Słowo woda używane jest we wszystkich zdarzeniach w życiu człowieka. Woda nas otacza i woda jest w nas. Skoro jest wszędzie to jej skład ma znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania. Wszystkie organizmy potrzebują wody, ludzie też. W organizmie dorosłego człowieka, około 70% masy ciała to woda. Już ten fakt, powinien skłaniać ludzi do zainteresowania się tym, co pijemy. Badania renomowanych instytucji dowodzą, że około 20% ludności świata nie ma dostępu do dobrej wody pitnej.

Problem ten będzie narastał. Uprzemysłowienie oraz rabunkowa eksploracja złóż głębinowych powodują, że już w naszym kraju ten problem dotyczy wielu osób. Na obrzeżach miasta, niejeden ze szczęśliwych posiadaczy domu, staje przed problemem dostępu do wody. Odwierty w wielu przypadkach są zbyt płytkie aby uznać, znalezioną tam wodę, jako zdatną do picia.
Zanieczyszczenia związkami takimi jak ołów, arszenik, mangan, kadm i inne, są powszechne w wielu regionach Polski.
Aby zadbać o zdrowie domowników, warto przemyśleć zainstalowanie w domu systemu filtrowania wody, pitnej i gospodarczej. Inwestując w prosty filtr montowany na wylewce baterii zlewozmywaka pozbywasz się w chloru, ołowiu, zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych.

Chcąc zabezpieczyć instalację wodną w całym domu warto zainstalować na doprowadzeniu wody mechaniczny filtr o dużej wydajności stosując w nim wkład z pianki polipropylenowej lub sznurka. Zabezpieczamy w ten sposób instalację przed mułem, szlamem, piaskiem do wielkości ziaren nawet 1 mikrometra a innym sposobem na zapewnienie zdrowej wody, może być instalacja małego systemu uzdatniania wody.
W ofercie montażowej są systemy wielostopniowe. Dobór właściwego najlepiej jest poprzedzić kontaktem telefonicznym. Można też we własnym zakresie przeprowadzić testy wody,
 
Ostatnio popularne stają się systemy odwróconej osmozy, pozwalają one na uzyskanie wody pitnej nawet z wody morskiej. Zasada działania polega na odseparowaniu cząsteczek wody od zanieczyszczeń. W wyniku działania mechanizmu odwróconej osmozy, uzyskuje się wodę prawie idealnie czystą (prawie destylat). Aby taka woda nadawała się do celów konsumpcyjnych, musi być powtórnie nasycona niezbędnymi dla ludzkiego organizmu minerałami. W urządzeniach osmotycznych zainstalowane są mineralizatory nasycające wodę: Ca, Mg, Na, K, CO, SO, Cl i F.
 
dalej »